Firma

O nas

1

Firma AUTO-TECH powstała w 2000 roku i zajmuje się produkcją elementów z laminatów epoksydowych i poliestrowych, a także w technologii RIM oraz PUR. Oferujemy Państwu usługi w zakresie projektowania i szybkiego prototypowania. Zajmujemy się opracowaniem koncepcji, wykonaniem projektu, budową modeli i form, produkcją gotowych części, badaniami oraz testami części prototypowych. W procesie wdrażania części do produkcji stosujemy techniki komputerowe CAD/CAM. Posiadamy laserowy skaner 3D i frezarkę CNC. Mamy również bardzo duże doświadczenie w budowie modeli i form metodą tradycyjną.

Zatrudniamy dobrze wyszkoloną i doświadczoną kadrę co pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości, czego dowodem jest stała, wieloletnia współpraca z wymagającymi kontrahentami zagranicznymi.

Od początku naszego istnienia bierzemy czynny udział w sportach motorowych, gdzie nasze wyroby przechodzą najtrudniejsze próby, a my zdobywamy cenne doświadczenie i umiejętność niestandardowego działania. Ciągle udoskonalamy metody naszej pracy, stawiamy na nowoczesne urządzenia i technologie – …bo nasza praca jest naszym hobby.

Nasza firma posiada certyfikat jakości EN ISO 9001:2000 nadany przez niemiecki TUV-NORD.

Zapraszamy do współpracy

Design

Oferujemy Państwu usługi w zakresie projektowania i szybkiego prototypowania. Zajmujemy się opracowaniem koncepcji, wykonaniem projektu, budową modeli i form.

W projektowaniu, pracach modelarskich i budowie oprzyrządowania stosujemy metody tradycyjne jak i techniki komputerowe CAD/CAM, wykorzystując oprogramowanie Solid Works. Dysponujemy laserowym skanerem 3D i bramową frezarką CNC ze stołem roboczym o obszarze X=2000,Y=1000, Z=600 (mm).

Potwierdzeniem naszego doświadczenia jest ponad 700 form wykonanych i użytkowanych w naszej firmie.

firma 1firma 2a

PUR

firma 3

Chcemy zaproponować Państwu możliwość wytwarzania części ze sztywnej pianki poliuretanowej – PUR, przy użyciu agregatu wtryskowego.

Do produkcji z zastosowaniem tej technologii używamy dwuskładnikowych pianek poliuretanowych, charakteryzujących się gęstością od 40 kg/m 3 do 1000 kg/m 3.

RIM

firma 4

Proponujemy Państwu usługi w zakresie wytwarzania części w technologii wtrysku poliuretanów – RIM, z zastosowaniem urządzenia mieszająco-dozującego fimy Dispensing Automation.

Cechy technologii RIM:

 • Znaczne skrócenie czasu między koncepcją a wprowadzeniem produktu do sprzedaży
 • Łatwa i szybka budowa form
 • Znacznie niższe koszty budowy form
 • Wysoka jakość produkowanych elementów

Parametry materiałów:

 • Twardość od 25 A Shore’a do 80 D Shore’a
 • Wysoka elastyczność
 • Duża wytrzymałość
 • Wysoka odporność na temperaturę nawet do 180 °C
 • Niski skurcz
 • Bardzo duża stabilność wymiarów
 • Możliwość barwienia.
 • Symulują HDPE, PP, ABS

Laminat poliestrowo-szklany

firma 7

Wytwarzamy części z laminatu poliestrowego i epoksydowego z wykorzystaniem włókien szklanych, aramidowych i węglowych. Oprócz laminowania ręcznego stosujemy technikę worka próżniowego.
Na zlecenie naszych klientów wykonujemy wiele elementów mających zastosowanie zarówno w przemyśle motoryzacyjnym, żeglarstwie jak i budownictwie.

 

Komentowanie jest wyłączone